Klippan Lady Open, 17-19 februari, 2023
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.

Wrestlers

Participants: (update: 29/1)  Senior: 85     Cadets: 50      Countries: 15     Teams: 19

 

Cadets Wrestlers Team
36/40 kg    
1. Sally Malmgren Skurups SK/SWE
2. Vanja Philipsson Helsingborg Wrestling Team/SWE
3. Mona Ezaka Japan/JPN
     
43 kg    
1. Maya Johansson Sundsvalls AIK/SWE
2. Yuu Katsume Japan/JPN
     
46 kg    
1. Elsa Åström Härnösands BK/SWE
2. Heba Lutfina Singapore
3. Josefiina Tuominen Finland/FIN
4. Kaylee Bergstrand IK Sparta/SWE
     
49 kg    
1. Vera Sjölander Härnösands BK/SWE
2. Ava Renee Ward USA
3. Vilma Bertdhal Klippans BK/SWE
4. Stella Orensztanj Helsingborg Wrestling Team/SWE
5. Ella Jacobson Eskilstuna GAK/SWE
6. Nana Kozuka Japan/JPN
7. Tilde Backman Alebrottarna/SWE
     
53 kg    
1. Katharina Krupna Team Sachsen/GER
2. Saga Beck Klippans BK/SWE
3. Noomi Öbro  Helsingborgs Wrestling Team/SWE 
4. Isabel Lundqvist Helsingborgs Wrestling Team/SWE
5. Elna Federley  Svedala BK/SWE 
6. Ellen Lundgren  Sundsvalls AIK/SWE 
7. Agnes Lundgren Sundsvalls AIK/SWE
8. Sakura Onishi  Japan/JPN 
9. Marjaana Gardniya  Finland/FIN 
10. Tilda Jivenius 

BK Velo/SWE 

11. Anja Epp 

Switzerland/SUI 

   

 

57 kg    
1. Agnes Harström Varbergs BoIS/SWE
2. Frida Christiansen Denmark/DEN
3. Freja Holmberg Svedala BK/SWE
4. Vera Stoltz Helsingborgs Wrestling Team/SWE
5. Sowaka Uchida Japan/JPN
6. Sae Noguchi Japan/JPN
7. Sara Rantonen Finland/FIN
8. Elena Makar Fagersta Kampsportcenter/SWE
     
61 kg    
1. Saga Svensson Eslövs AI/SWE
2. Mina Witt Germany/GER
3. Annalena Pohl Team Sachsen/GER
4. Amelia Samuelsson  AIK Brottning/SWE 
5. Yuri Koshiba  Japan/JPN 
6. Miyu Iwasaki Japan/JPN
7.  Nella Honkaniemi Finland/FIN 
8. Sara Lind  Alebrottarna/SWE 
9. Moa Karlsson IK Sparta/SWE
     
65 kg    
1. Melaine Lorenz Team Sachsen/GER
2. Skylar Little Solider USA
3. Wilma Hoffman  Sundsvalls AIK/SWE 
4. Yurina Honda  Japan/JPN 
     
69 kg    
1. Annalena Landgraf Team Sachsen/GER
2. Tea Kasp Alebrottarna/SWE
3. Chisato Yoshida Japan/JPN
     
73 kg    
     

 

 

Seniors Wrestlers Team
50 kg    
1. Gabija Dilyté Lithuania/LTU
2. Vestina Danisevičiüté Lithuania/LTU
3. Erica Pastoriza USA
4. Genesis Cejudo USA
5. Nyla Valencia USA
6. Ebba Söderkvist  Helsingborg Wrestling Team/SWE 
7. Mihoko Takeuchi  Japan/JPN 
8. Juliette Lescure France/FRA 
9. Charhazed Ayachi France/FRA
10.  Taru Vainionpää  Finland/FIN 
11. Jutta Ala-Ranta Finland/FIN
12. Svenja Jungo  Switzerland/SUI 
13. Thea Jensen  Alebrottarna/SWE 
     
53 kg    
1. Olivia Andrich Team Sachsen/GER
2. Elena Ivaldi USA
3.  Anna Tieliegina Lithuania/LTU 
4. Samantha Stewart  CAN 
5. Diana Weicker CAN
6. Ellen Östman  Sweden/SWE
7. Jonna Malmgren  Sweden/SWE
8. Ami Olsson  Örgryte IS/SWE
9. Giulla de Oliveira Penalber  Brazil/BRA
10. Nagisa Harada  Japan/JPN
11.  Laurie Lesaffre  France/FRA
12. Lilya Cohen France/FRA
13. Roberta Luostarinen Finland/FIN
     
55 kg    
1. Laura Stanelyté Lithuania/LTU
2. Shelby Moore USA
3. Tindra Dalmyr Varbergs BoIS/SWE
4. Sille Buch Denmark/DEN
5. Maria Willumsen Helsingborg Wrestling Team/SWE
     
57 kg    
1. Sonja Nguyen Germany/GER
2. Naeuni Leistuer Team Sachsen/GER
3. Estrella Dorado Marin USA
4. Hannah Taylor CAN
5. Danielle Lim Singapore
6. Sofia Liljenberg Helsingborg Wrestling Team/SWE
7. Evelina Hulthén Sweden/SWE
8. Nellie Florentin Arboga AK/SWE
9. Kanon Yamashita Japan/JPN
10. Céleste Sion France/FRA
11. Jenna Hemiä Finland/FIN
     
59 kg    
1. Luna Rothenberger Team Sachsen/GER
2. Tilda Näslund  Gällivare SK/SWE 
3. Tove Falkenteg  Helsingborg Wrestling Team/SWE 
4.  Mia Olivier  France/FRA 
     
62 kg    
1. Skylar Hattendorf USA
2. Lydia Perez Tourino Spain/ESP
3. Hedda Förare Berg Helsingborg Wrestling Team/SWE
4. Jennica Källberg Sweden/SWE
5. Johanna Lindborg Sweden/SWE
6. Alina Aleksandra Antipova  Latvia/LAT 
7. Suzu Sasaki  Japan/JPN 
 8. Iris Thiebaux  France/FRA 
     
65 kg    
1. Gerda Barth Team Sachsen/GER
2. Elleni Diacoumas Johnsson USA
3. Sydney Perry USA
4. Nerea Pampin Blanco Spain/ESP
5. Alice Bertdhal Klippans BK/SWE
6. Karoline Koldby Denmark/DEN
7. Hedda Holm Helsingborgs Wrestling Team/SWE
8. Isabell Silander Helsingborg Wrestling Team/SWE
9. Nora Svensson Sweden/SWE
10. Elma Zeidlere Latvia/LAT
11. Anju Sato Japan/JPN
     
68 kg    
1. Danuté Domikaityté Lithuania/LTU
2. Lilly Pfau Team Sachsen/GER
3. Chloe Blake Ogden USA
4. Therese Andersson  Girlfighters BK/SWE 
5. Olivia Di Bacco  CAN 
6. Caroline Kvist  Sweden/SWE
7. Tindra Sjöberg  Sweden/SWE 
8. Ray Hoshino  Japan/JPN 
     
72 kg    
1. Cassidy Richter Team Sachsen/GER
2. Rose Cassioppi USA
     
76 kg    
1. Kamilé Gaučaité Lithuania/LTU
2. Tristan Nicole Kelly USA
3. Elvira Braun Klippans BK/SWE
4. Taylor Follensbee CAN
5. Alva Lehnberg Arboga AK/SWE
6. Nanaha Takasu Japan/JPN
7. Erica Wiebe  Canada/CAN